Anasayfa / Trendy Gezgin / Dekorasyon Gezgini / Dekorasyonda Köşe Takımları

Dekorasyonda Köşe Takımları

Köşe takımları, bir diğer ifade ile L koltuklar hem küçük bir odanız varsa oldukça kullanışlı hem de inanılmaz rahatlar. Özellikle yeni evlenen bir çok arkadaşım belki salonları için değil ama oturma odalarına L koltuk modelleri tercih ettiler.

Köşe Koltuk Takımı Kullanım Rahatlığı:

Köşe koltuk takımı modelleri itibariyle odalarda köşe alanların da değerlendirilmesini sağlayıp yer avantajı sağlıyor. Bazı modellerin kısa olan tarafı ayrılabiliyor ve istenildiğinde puf olarak da kullanılabiliyor. Bu şekilde olanlar da çok çok rahat. Ayrıca bir sehpa almayı düşünmüyorsanız bu pufu sehpa olarak değerlendirebilirsiniz. Yine ayrılabilen köşe koltuk takımları aynı zamanda yatak olarak kullanılabiliyor. Misafirsever biriyseniz tam size göre. Aynı zamanda kendinden yataklı köşe takımları da var. Altı hem sandık olarak kullanılıyor hem de açıldığında kocaman bir yatak oluyor.

L Koltuğumu Nasıl Yerleştirsem?

L koltuğunuzun uzun kenarını odanızın uzun duvarına paralel olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Tahmin ediyorum ki karşısına da tv ünitesi ya da duvara monte bir televizyon yerleştirmek niyetindesiniz. Bu yüzden koltuğun karşısındaki duvar ile optimum televizyon izleme mesafesi kadar bir alan olduğundan emin olmak gerekiyor.

Yeterinde yeriniz varsa köşe takımınızın kısa kenarına tekli bir koltuk alabilirsiniz. Ama tekli koltuğun boyutlarının L koltuğunuzu bastırmayacak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.

Köşe Takımınız ile Birlikte Kullanabileceğiniz Dekoratif Objeler

  • Tercihiniz modern köşe takımları ise koltuk renginiz ile uyumlu renkli yastıklar ile zenginleştirin derim. Sıkıldığınızda kılıflarını değiştirirsiniz:)
  • Köşe takımınızı yasladığınız köşede aydınlatma için aplik kullanabilirsiniz. Kendinize hoş bir kitap okuma köşesi de yaratmış olursunuz.
  • Koltuğunuza yakın ebatlarda halı ya da kilimler kullanabilirsiniz.

Köşe takımı fiyatları, bu koltukları bir çekyattan ibaret olarak görenler için pahalı olarak algılanıyor, koltuk takımı olarak görenler için ise oldukça uygun. Burada sanırım önemli olan ne kadar çok istediğinize, ne kadar çok kullanacağınıza ve odanızın dekorasyonu için ayırdığınız bütçeye bağlı.

Köşe koltuk takımı kullanımı hakkında fikir sahibi olmanız için bir çok örnek topladım sizin için. Umarım bir kaç tanesi size de ilham verir.

beyaz köşe takımı

köşe takımı modelleri

köşe takımı

köşe takımları

l koltuk modelleri

l koltuk

yuvarlak köşeli koltuk

Sevgiler,

Nilay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir