Anasayfa / Trendy Gezgin / Düğün Fotoğraflarınıza Dış Mekan Önerileri

Düğün Fotoğraflarınıza Dış Mekan Önerileri

Bahar mevsimi yaklaşıyor. Havalar ısınıyor, çiçekler, böcekler, kuşlar daha renkli, daha canlı bir hal alıyor. Evlilik hayallerini güneşli günlere saklayanlar için hummalı bir hazırlık dönemi de başlamak üzere. Bu hazırlıklardan biri de şüphesiz düğün gününüzün fotoğrafları.

Fotoğraflar en güzel gününüzü, en aşık hallerinizi, sonsuza kadar yanınızda saklamanın en güzel yolu olduğu için o kadar önemli ki. Artık düğünlerde stüdyo fotoğrafçılığı yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Dış mekanda, yeşillikler içinde, göl kenarında, deniz kıyısında, arnavut kaldırımlı sokaklarda mutluluğunuzu yansıtacak birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Düğün gününüz yaklaştıkça fotoğraf çekimi için mekan arayışları da yavaş yavaş başlar. Şu sıralar bir çok arkadaşımın yaptığı gibi aslında çekimi, düğün gününüzden farklı bir güne organize edip, bir yerlere yetişme telaşı olmadan doyasıya bir gün yaşayabilirsiniz. Saç ve makyaj provanızın olduğu güne denk getirebilirsiniz mesela. Ya da gelinlik kirletme olarak da bilinen “Trash Day” organize edip atarsınız kendinizi denizlere:)

Ben de düğün fotoğraflarınıza dış mekan önerilerinde bulunmak istiyorum. Hem kendi çekimlerimizi gerçekleştirdiğimiz yerler, hem de dostlarımız Burcu ve Dinçer’in çekimlerini gerçekleştirdikleri yerler.

İlk önce bizim de düğün çekimimizi gerçekleştirdiğimiz Tema Vakfı Otağtepe Parkı‘ndan bahsetmek istiyorum. Park, Kavacık- Otağtepe semtinde. Girişte yanlış hatırlamıyorsam gelin arabalarından 100 TL ücret alıp makbuz kesiyorlardı. Yeşillikler içinde inanılmaz güzel bir yer. Ama çok fazla orman havası yok, daha çok çimler ve minik minik göletler ve köprüler var. Aslında buraya popüleritesini kazandıran eşsiz manzarası.

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı fotoğraf çekimi için da yine Kavacık’ta yer alan bir diğer alternatif. Burada da Tema vakfı kadar olmasa da güzel bir manzaraya sahip, yine yeşillikler içinde bir yer. Biz nişan günümüzün fotoğraflarını burada çektirmiştik, o yüzden her zaman kalbimde yeri başkadır:) Özellikle bahar aylarındaysanız çiçeklerin içine uzanarak rengarenk fotoğraflar çektirebilirsiniz. Bahçesinde fotoğraf çektirmek için herhangi bir ücret talep etmiyorlar ama kasrı kullanmak isterseniz ücretli sanırım. Daha çok detay isterseniz öncesinde Hidiv Kasrı ile ilgili yazdığım yazıya göz atabilirsiniz.

hidiv kasrı                                      hidiv

Yıldız Parkı

Bir diğer çok beğendiğim yer ise Yıldız Parkı. Bence hem ilk baharda hem de sonbaharda çok güzel bir yer. Yaz gelini olcaksanız yemyeşil bir ortam, renkli çiçekler. Sonbahar gelini olacaksanız da sararan yapraklar. Yıldız Parkı Malta Köşkü, Çadır Köşkü gibi mekanları da barındırıyor bünyesinde ama bu köşklerde fotoğraf çekimi için extra ücret talep ediyorlar. Yıldız parkı otopark konusunda da size kolaylık sağlıyor. Gelin konvoyunuz bile gelse park sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum.

Rahmi Koç Müzesi

Eğer kış aylarında evleniyorsanız ama düğün çekiminiz için yine de stüdyo yerine güzel bir ortam tercih ediyorsanız Rahmi Koç Müzesi tam size göre olabilir. Bir Aralık günü biz orada çekimdeydik:) Çekim için o zaman 300 TL gibi bir ücret talep etmişlerdi, aynı zamanda çiftle birlikte girecek kişi sayısını da sınırlamışlardı.

Trash Day

Bir kaç tane de “trash day” ya da “trash dress” olarak adlandırılan gelinlik kirletme merasiminden de örnekler görmek ister misiniz? Gelinliğinize kıyabilir misiniz bilmiyorum ama çok eğlenceli olduğuna eminim:)

gelinlik kirletme

trash dress

trash the day

trash the dress

trashday

Nilay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir