Anasayfa / Trendy Gezgin / Dekorasyon Gezgini / Evde Kitap Okuma Köşesi

Evde Kitap Okuma Köşesi

Bazılarımız yanına bile uğramazken bazılarımızın ise hayatının tam da merkezindedir kitaplar. Benim için öğrenciyken tam da bu şekildeydi. Şimdilerde çalışma temposu bir kitap kurdu olmamı zorlasa da, bir kitabı bitirmem oldukça uzun sürse de kitaplar hala hayatımın içinde.

Ben kitaba dokunmayı sevenlerdenim, bu sebeptendir ki teknolojiye ayak uyduramıyorum kitap konusunda. E-Reader, E-kitap olayları hiç bana göre değil. Hissetmeliyim kitabı. Sayfanın sonuna yaklaşırken 2 parmağımla hazırlanmalıyım sonraki sayfaya, kokusunu duymalıyım kitabın. Sevdiğim cümlelerin altını çizebilmeliyim. Tarih atabilmeliyim kapağına. Gerektiğinde göğsümde kitapla uyuyakalabilmeliyim.

Kitap okumayı keyfe, dinlenmeye, terapiye dönüştürebilmek için nerede okuduğumuzun da önemi büyük aslında. Bunu bir tutku olarak görenler eminim ki evlerinin bir bölümünü kitap okuma köşesi olarak dizayn etme fikrine çok sıcak bakarlar. Kitap okuma köşesi dekorasyonu çok da zor değil bence, yeter ki yeterli yeriniz olsun, yeter ki isteyin.

Evde kitap okuma köşesi yaratmak için;

Halihazırda bir çalışma odanız varsa işiniz çok kolay aslında. Hemen bir köşesini kitaplarınızla bir mabede çevirebilirsiniz.

Salon ya da yatak odanız da yeterince yeriniz varsa mevcut dekorasyonunuz ile kombinleyebilirsiniz okuma köşenizi. Örneğin yatak örtünüzle aynı tonlarda bir koltuk kaplatabilirsiniz. Ya da oturma grubunuzun 1 berjerini kitap okuma köşenize adayabilirsiniz.

Kitap okuma köşeniz için bir de lambader ya da abajur edinmeyi unutmayın:)

Size ilham verecek bir kaç öneri topladım:

Eviniz dublex ise merdiven altlarını değerlendirmek her zaman zordur. Aşağıdaki fikir benim çok hoşuma gitti.

okuma-köşeleri

okuma-koltuğu

okuma köşesi

kitap-okuma-köşesikitap köşesikitap-köşeleri

kitaplık-köşesi

kitap-okuma-koltuğu

evinizde-kitap-köşeleri

evde-kitap-okumaKapalı balkonunuz varsa kitap okuma köşesi halina getirerek değerlendirebilirsiniz.

balkonda kitap okumak
Çocuğunuz varsa ve geleceğin kitap kurdunu yetiştirmek niyetindeyseniz ona kitap okumayı sevdirecek, çocuğunuza kitap okuma alışkanlığı kazandıracak köşeler de yaratabilirsiniz. Yaratacağınız kitap okuma köşesini eğlenceli hale getirerek ilgisini uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz.

çocuklar-için-kitap-okuma

çocuk-kitaplığı kitap okuma alışkanlığı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir