Anasayfa / Trendy Gezgin / Dekorasyon Gezgini / Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda vazgeçemediğimiz 2 renk, siyah ve beyaz. Birbiriyle ne kadar zıt görünüyorsa bir o kadar da uyumlu 2 renk aslında. Dokunduğu mekana hem sade bir hava, hem de kararlı bir duruş katıyor. Siyah beyaz ev dekorasyonunun toprak tonlarına kıyasla daha genç, daha spor bir enerjisi olduğunu da söylemek zor değil.

Maun, ceviz aşkından sıyrılıp, beyaz mobilya kullanımının artması ile birlikte bu ikiliyi bir araya getirmek sanırım daha kolay oldu. Mobilyaları beyaz renkli seçerek, halılarda, perdelerde, dekoratif tüm objelerinizde siyah tonlara ağırlık verebilirsiniz.

Siyah beyaz ev dekorasyonu sadece bu renklerden oluşmak zorunda değil tabii ki.  Ara geçişlerde gri tonlarını kullanırsanız daha yumuşak bir hava katacaktır. Örneğin çok geniş bir odanız yoksa duvarları siyah yerine beyaz tercih edebilirsiniz. Beyaz duvarlar size göre değilse grinin açık tonlarından seçebilirsiniz. Ya da yastıklarınızı gri tonlar ile çeşitlendirebilirsiniz.

Dekorasyonda siyah beyaz tercihiniz yatak odanızda ise, perdelerinizi simsiyah seçebilirsiniz. Gün ışığından korunarak deliksiz uykuları getirecektir size. Ama tabi perdeleri siyah seçerseniz duvar renginizi mutlaka daha açık tonlarda tercih edin.

Ana tema bu renklerden oluşacak şekilde,  ahşap tonları da serpiştirebilirsiniz odanıza. Ahşap  renki bir yan sehpa, ahşap resim çerçeveleri, ahşap çerçeveli bir ayna gibi.

Siyah beyaz ev dekorasyonu için en ideal desenler; çizgiler, ekoseler, zigzaglar, geometrik şekiller. Bu desenleri de döşemelerinizde, yer karolarınızda, ya da duvar kağıtlarınızda kullanabilirsiniz.

Niyetiniz bu iki rengin zıt kutuplardaki uyumunu yakalamaksa aşağıdaki örnekler size fikir verecektir.

siyah beyaz

siyahbeyaz dekorasyon

siyah-beyaz dekorasyon

siyah-beyaz-ev-dekorasyonu

çizgili duvar kağıdı

siyah beyaz duvar kağıdı

siyah beyaz obje

siyah beyaz dekoratif objeler
siyah-beyaz-dekoratif objeler

siyah beyaz kırlent

Daha klasik desenlerden yanaysanız bu desenlerle birlikte altın tonlarına da yer verebilirsiniz. Bu sayede biraz daha ağır ve avangard bir hava yakalayabilirsiniz.

Siyah beyaz dekorasyonu biraz yumuşatmak istiyorum derseniz. Sarı, turkuaz, mor, pembe gibi neon renklerle kombinleyerek hem odanızı gençleştirebilirsiniz hem de trend bir görünüm elde edersiniz.

Sevgiler,

Nilay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir