Spor Modası

Yaz geliyor ve bir çoğumuz şimdiden kışın homiligırtlak yiyerek aldığımız kiloları vermek için spor salonu araştırmalarına başladık. Aranızda belki bir yerlere yazılmış ve spora başlamış olanlar vardır bile. Aslında sporun en keyiflisi açık havada yapılan bana göre. Mis gibi havayı yakalarsanız hiç kaçırmayın atın kendinizi dışarı. Ya dalgaların sesi ile iyot kokusunu hissederek sahilde yürüyün, koşun ya da yeşilin her tonunun ve toprak kokusunun sizi sarmalamasına izin verin ormana gidin. Sporu açık havada yapmak kafanızı boşaltmanıza, moralinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bol bol oksijen depolayarak günün geri kalanını taze ve capcanlı geçirin. Spor yaparken bol bol su içmeyi, doğru nefes almayı, ısınma egzersizlerini ve doğru giyinmeyi unutmayın.

Spor yaparken doğru giyinmek çok çok önemli elbette.Spor kıyafetlerinin termal olmasına dikkat edin mutlaka. Terlediğinizde nemli kalmanıza sebep olacak kıyafetlerden kaçının. Ayrıca çok kalın ya da çok ince giyinmek yerine bir kat ince bir kat kalın giyinin. Kıyafetleriniz sıcakladığınızda ya da üşüdüğünüzde vücut ısınızı korumanıza yardımcı olsun.

Spor yaparken şıklığımı da korumak istiyorum diyenlerdenseniz bir çok farklı adresten her tarza uygun spor kıyafetleri derledim.

Benimse bugünkü spor kombinim aşağıdaki şekildeydi:)

spor modası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir